Blog > Komentarze do wpisu
"SUNDAY SEOUL" ["SSEON-DE-I SEO-UL"]
No to zaczynamy przegląd przez koreańskie produkcje. Na początek najsłabsza.

"Sunday Seoul" to składanka trzech nowelek filmowych. Pierwsza opowiada o szkolnym popychadle, druga o seryjnym mordercy kobiet, a trzecia o chłopaku pałającym żądzą zemsty na zabójcy jego ojca.

Podobnie jak "The Tiger Blade" także ten film wygląda na ekranizację komiksu, a przynajmniej w takiej manierze został nakręcony. Jeśli się nie mylę to wszystko wskazuje na to, że komiks ten to jakieś takie koreańskie "Opowieści z krypty". Niestety nie wytrzymuje porównania, bo trzy nowelki filmowe choć efektownie nakręcone to jednak nie grzeszą zaskakującą fabułą.

Pierwszą nowelkę spokojnie można przewinąć, jest beznadziejna. Druga, najlepsza, ma w sobie coś fajnego choć trudno mówić, że zrywa czapki z głów. Jest trochę krwi, jest klasyczna muzyka, jest w końcu sztampowy morderca - wszystko więc raczej standardowe, ale złożone w sprytną całość szczególnie, że oprócz powyższych jest jeszcze coś. Natomiast nowelka trzecia to połączenie "Kill Billa" i "Hero", niejaki hołd oddany chińskim produkcjom, a zarazem łagodna ich parodia przejawiająca się w sposobie filmowania schematów znanych z filmów kung-fu. No i jest jeszcze zastanawiające zdjęcie pewnego znanego chińskiego aktora, którego to nawiązania nie do końca zrozumiałem. Ktoś pomoże?

Jak więc widać każda z nowelek nakręcona jest w zupełnie innym stylu, a jedną z niewielu rzeczy które je łączy jest brak solidnego twista na zakończenie. Gdyby takie były, to i ocena byłaby wyższa. A tak to tylko 3(6)
środa, 26 kwietnia 2006, quentiin
"SUNDAY SEOUL" ["SSEON-DE-I SEO-UL"]
TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: